ДЕЧЈА НЕДЕЉА У ЛУЧАНИМА

,,ОСТАВИ НЕБО ЗА ПТИЦУ“

Као и претходне године Дечија недеља у Средњој школи,,Драгачево“ у одељењу у Лучанима, обележена је на иницијативу  чланова Ученичког парламента  кроз неколико занимљивих и едукативних активности.

Једна од планираних активности, односила се на хуманитарну акцију која је реализована током читаве недеље. Наиме, ученици су правили  и продавали сокове  у холу школе за време одмора. Сакупљени новчани прилог  ће бити додељен неком од ученика наше школе, онако како то чланови Ученичког парламента буду одредили. Акција је била успешна јер су учествовали и ученици и наставници. Још једном смо показали да можемо бити и оригинални и хумани,а предлог је да се са акцијом настави и током школске године.

У среду, 7. октобра, организована је посета предшколској установи,, Наша радост“, у Лучанима. Овог пута намера нам је била да кроз пројекцију филма ,,ОЗИ ОЗОН“, наше најмлађе другаре упознамо са значајем озонског омотача. Једина природна заштита од штетног сунчевог зрачења, и 16. септембар, СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ОЗОНСКОГ ОМОТАЧА, био је више него довољан разлог да са најмлађима причамо на ову тему. Након што је филм завршен, било је задовољство и посебно уживање, слушати и одговарати на дечија , маштовита питања. Заједнички смо закључили: ,,ОСТАВИМО НЕБО ЗА ПТИЦУ“!

И последња, али ништа мање важна активност, реализована је у оквиру традиционалног јесењег кроса, ,,Трка за срећније детињство“. То је најмасовнија и најшире прихваћена рекреативно-хуманитарна активност, Националног друштва Црвеног крста, усмерена ка остварењу трајног циља-непрекидном подмлађивању и омасовљењу чланства и волонтера. Масовним учешћем у трци, деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и највишим хуманим вредностима.