Резултати конкурса „Примери успешних ваннаставних активности“ Завода за унапређење образовања и васпитања

„ПРИМЕРИ УСПЕШНИХ ВАННАСТАВНИХ АКТИВНОСТИ У ОСНОВНИМ И СРЕДЊИМ ШКОЛАМА И ВАСПИТНИХ  АКТИВНОСТИ У ДОМОВИМА УЧЕНИКА У СРБИЈИ“

Наша школа, својим радом у оквиру Ученичких компанија Lucy и HandEco, учествовала је на поменутом конкурсу ЗУОВ-а. На Конкурс су стигла 364 рада из 179 установа. Највећи број установа (њих 101), послало је по један рад, 38  је послало два рада, 20 установа по три рада, а 20 установа  четири или више радова.

Комисија састављена од саветника Завода прегледала је све пристигле радове и одредила оне који су за Базу примера успешних ваннаставних активности, која ће бити доступна на сајту Завода крајем ове године. На велику радост свих нас, у Бази ће се наћи и наш пример рада у оквиру Ученичких компанија.То је доказ, да је овакав начин реализације ваннаставних активности, прави пример добре праксе у школи. У Бази ће се налазити радови који се  разликују по обиму, форми, трајању, теми и садржају или по томе колико су примерени малим/великим, градским/сеоским школама. На тај начин обезбеђена је разноврсност представљених радова са жељом да буду подстрек за покретање нових ваннаставних активности у школама.