Сара Броћић-треће место на Пословном изазову западног Балкана

Пословни изазов западног Балкана одржан је у  Будви, од 23. до 25. априла. На такмичењу је учествовало 80 ученика из Србије, Хрватске, Босне и Херцеговине и Црне Горе.

Ученици су били подељени у 20 екипа и добили су задатак да осмисле производ или услугу која ће бити усмерена ка младима у руралним срединама. Такмичари су имали десет сати да осмисле производ или услугу, саставе бизнис план и презентацију. Презентацију својих бизнис идеја представили су пред жиријем, који је оцењивао иновативност идеје, бизнис план  и тимски дух.

Сара Броћић, ученица четвртог разреда гимназије, заједно са својом екипом, освојила је треће место на Пословном изазову западног Балкана.

То је такмичење у писању и презентацији бизнис планова које организује Достигнуће младих у Србији, заједно са партнерима из земаља региона. Сарина екипа „Ни на небу ни на земљи“представила је идеју о изградњи кућица на дрвету повезаних зип-лајном у којима би се послуживали локални специјалитети, уз организовање радионица везаних за карактеристичне активности одређеног локалитета.

Сарин успех нас подстиче да и даље развијамо предузетнички дух међу нашим ученицима!

Пословни изазов западног Балкана