Ленка Мијатовић на Пословном изазову Западног Балкана

Национално такмичење у предузетничким вештинама - Пословни изазов, у организацији Достигнућа младих у Србији, одржано је 9. и 10. марта преко ZOOM платформе.

На такмичењу је учествовало 77 ученика из целе Србије који су подељени у 18 тимова. Нашу школу су представљале Ленка Мијатовић 3г, Вања Обрадовић 3г и Ружица Броћић 3е.

Ученици су добили задатак да креирају производ или услугу намењену генерацији Z и тај производ повежу са вредностима које желе да промовишу. Савезник на том путу била им је боја (насумично одређена за сваки тим) у складу са којом су тимови креирали свој производ и правили његов визуелни идентитет.

Ученица Ленка Мијатовић је са својим Тимом бр.5 (GrayCase) осмислила маске за телефон које у себи имају интегрисано средство за дезинфекцију . Ова бизнис идеја је, по оцени жирија, заузела четврто место и тиме су се чланови тима пласирали на Пословни изазов Западног Блакана. Заједно са Ленком у тиму су били ученици из Лазаревца, Књажевца и Ниша.

Надамо се да ће наша Ленка, и на изазову Западног Балкана, показати иновативност, креативност, елоквентност и поновити успех са Националног такмичења, а нашој школи је, већ традиционално, обезбедила место међу најбољима.