Сјајни матуранти Дису у час

На овогодишњем Дисовом пролећу, у оквиру конкурса за литерарне радове учествовали су и ученици Средње школе „Драгачево“. У конкуренцији свих средњих школа Моравичког округа, наши матуранти си постигли запажене резултате.

Алекса Ковачевић је освојио другу награду у области прозе за рад „Ходочасник у прошлост народа“.

Ксенија Негојевић је освојила трећу награду за поетски рад „Научите пјесан, то је избављење!“, а Татјана Јовичић је похваљена за песму „Бити ил` не бити“. Они су сви ученици из одељења IVг.

Награде су им уручене у Дисовом родном Заблаћу 27. маја 2021. године, а овим наградама управо су на један диван начин крунисали своје средњошколско образовање.