ВАЊА ОБРАДОВИЋ (IVг) НА МЕЂУНАРОДНОЈ РАДИОНИЦИ У БРИСЕЛУ

Средња школа „Драгачево“ је након успешне сарадње са Европским покретом  у Србији (невладина организација која се бави европским интеграцијама и промоцијом европских вредности) на пројекту  Европске уније „Различитости нас уједињују“, отпочела и други пројекат: „Млади ЕУ: супротстављање евроскептицизму кроз образовање и оснаживање младих као европских грађана“. Циљ пројекта је да разоткрије изворе евроскептицизма међу младима у државама ЕУ и међу државама кандидатима за приступање ЕУ.

Из Средње школе „Драгачево“ 30 ученика је присуствовало вебинару,  који их је едуковао о ЕУ, њеним институцијама и политикама.

Својим ангажовањем и учешћем на вебинару, посебно се истакла Вања Обрадовић, ученица 4. разреда гимназије, коју је организатор вебинара одабрао да присуствује радионицама у Београду, заједно са још 14 одабраних учесника вебинара из целе Србије. Радионица се састојала од панела и дискусија, истражујући погледе младих на будућност ЕУ и главне проблеме са којима се млади суочавају.

Вања је и на радионици у Београду показала висок ниво мотивисаности, спремности и ангажовања на задацима коју су им били постављени, тако да je, на основу свега приказаног и учинка на радионици у Београду, изабрана као једна од 6 изванредних младих учесника из Србије, која ће учествовати на међународној радионици у Бриселу. Имаће прилику да разговара о својим размишљањима и забринутостима у вези са будућношћу ЕУ, њеним слабим тачкама, као и да предложи могућа решења у међународном окружењу са 4 представника ЕУ.

Вања ће на тродневно путовање у Брисел ићи почетком јула и на наше велико задовољство и понос пронети име нашег места и школе у окриљу Европске уније.