• 001-1
 • 002-1
 • 010-1
 • 009
 • 012-1
 • 011-1
 • 009-1
 • 008-1
 • 006-1
 • 004-1

DONACIJA GOSPOĐE DRAGANE VUJASINOVIĆ HARTOG ZA UČENIKE SREDNJE ŠKOLE ,,DRAGAČEVO“

Tradicionalno i ove školske godine gospođa Dragana Vujasinović Hartog nagradila je polaznike onlajn obuka.

11. juna 2024.  održana je svečana dodela nagrada za učenike koji su uspešno završili onlajn obuke koje im je obezbedila naša donatorka iz Kanade.

 

Dragana Vujasinović Hartog

 

Ove godine navršava se jedna decenija divne i uspešne saradnje Srednje škole ,,Dragačevo“ u Guči i gospođe Dragane Vujasinović Hartog.

U ovom periodu Dragana je svake godine donirala značajna sredstva u okviru brojnih dobrotvornih akcija, a one su se najviše odnosile na prosvetu i obrazovanje. Veliki deo sredstava uložila je u opremanje Srednje škole ,,Dragačevo“, a poslednjih godina usmerila je svoju pažnju i novac na stipendiranje učenika naše škole i studenata iz Dragačeva. Brojni učenici su završili onlajn kurseve vezane za informacione tehnologije na engleskom jeziku. Time su sticali nova saznanja o načinu funkcionisanja poslovanja u svetu, razvijali informatičke veštine,  vežbali praktičan rad izrađivanjem projekata, a ujedno i usavršavali svoje znanje engleskog jezika.

Druženje sa Draganom pamte i svi zaposleni u školi. Naime, ona je 2014. godine organizovala i finansirala seminar za edukaciju nastavnika iz oblasti preduzetništva, družila se tri dana sa nama, a taj edukativni rad završen je i scenskim nastupom glumice Vjere Mujović. Bio je to veoma koristan seminar i primenljiv u praksi. Naši učenici sa svojim nastavnicima svake godine učestvuju na brojnim takmičenjima, vebinarima i predavanjima koje organizuju ,,Dostignuća mladih“. Upravo zahvaljući Dragani Vujasinović Hartog, koja je prepoznala važnost tog seminara, nama su otvoreni brojnim putevi u razotkrivanju i razvijanju preduzetničkog duha kod mladih ljudi.

 

Dragana Vujasinović Hartog slovi za velikog dobrotvora, a to pokazuje u celom svetu, pa i u njenom i našem Dragačevu. Ona živi u Torontu, u Kanadi i uspešno se bavi finansijama i humanitarnim radom.

Draganina majka je poreklom iz Guče, iz porodice Komadinić, koji su se iz Lise doselili u Guču. Braća Jerotije i Radomir (Draganin otac), obojica hrabri ratnici i Solunci, između dva rata radili su kao ugostitelji. Najpre su imali svoju mehanu, a kasnije su u zakup uzeli Broćića kafanu u centru Guče. Bili su nadaleko poznati po svom ugostiteljskom poslu. Jedno vreme u toj kafani bila je knjižnica (biblioteka). Često su organiovali zanatske i porodične zabave. Prilikom bombardovanja Guče u Drugom svetskom ratu, 28. novebra 1941. godine srušen je krov na kafani koju su držala braća Komadinići.

Draganina majka Milosava, bila je kćerka Radomira Komadinića i Olge Šušić. Oboje su radili kao učitelji u Guči. Udala se za Jovana Vujasinovića. Draganin otac je bio poreklom iz Makedonije. Porodica se tokom Drugog svetskog rata sklonila u Paraćin, a zatim u Beograd. Jovan se šezdesetih godina 20. veka odvažio da iz Nemačke pređe u Severnu Ameriku i sreću potraži u novom, do tada nepoznatom svetu. Vrlo brzo za njim je došla i njegova porodica.

Dragana desno sa sestrom Natasom, majkom, babom i dedom - uslikano kod kuce 35 Molerova Beograd, 1964, pre odlaska za Toronto

Draganin otac Jovan zapamćen je kao izuzetno vredan čovek, a kao volonter i pokrovitelj odlikovan je medaljom kraljice Elizabete Druge. Veliku podršku pružala mu je porodica.

Dragana je sa sestrom Natašom odrastala u Kanadi. Tamo su zasnovale porodice gde i danas žive. Ljubav prema ljudima i želja da im pomogne potekla je iz porodice koja je negovala poštovanje drugih, saosećanje i nesebičnu ljubav.

Iako je fizička veza sa Dragačevom davno onemogućena, Dragana i danas punog srca dolazi u Srbiju i u Guču. Srdačno je dočekujemo i radujemo se svakom susretu sa njom.

Zahvalni smo gospođi Dragani jer je prepoznala višegodišnji uspešan rad Srednje škole ,,Dragačevo“, kao i našu želju da što bolje pripremimo, obučimo i obrazujemo brojne generacije dragačevskih srednjoškolaca.

 

 

Претрага СајтаЗашто уписати школу у Гучи / Лучанима?

 • Стручан кадар уз спој искуства и младости
 • Добри међуљудски односи засновани на међусобном поштовању и поверењу
 • Изузетна сарадња са локалном заједницом
 • Рад у једној смени
 • Опремљеност школе савременим наставним средствима за образовне профиле
 • Разноврсност ваннаставних активности и такмичења
 • Могућност стипендирања талентованих ученика
 • Помоћ ученицима при упису на факултете
 • Сарадња са ученицима и родитељима
 • Хуманитарне акције у школи и ван школе
 • Награђивање најбољих ученика и одељења (излети, екскурзије…)
 • Добра организација ђачког парламента
 • Едукација ученика путем семинара и обука (летње школе, кампови, трибине и предавања) 

 

 

Контакт

Школа у Гучи: 032/854-144
Школа у Лучанима: 032/817-531

Секретар: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Joomla! Debug Console

Сесија

Информације профила

Искоришћеност меморије

Упити базе података