Психо-педагошка служба

Нема ничег узбудљивијег од дечијег поверења и ничег одговорнијег од
одговорности за судбину детета и деце.

(Д.Радовић)

Важан елемент у функционисоњу сваке школе чине психо-педагошка служба. Школски педагог стручним радом доприноси унапређивању васпитно-образовног рада школе и остваривоњу циљева и задатака утврђеним наставним планом и програмом. Стручни сарадник-педагог учествује у пословима планирања, организовоња, унапређивања и праћења рада школе. Он у сарадњи са наставницима прати и подстиче развој ученика - његових индивидуалних способности и склоности. Нема ни чаробни штопић ни лек за све проблеме, али има времена за све ученике - и оне који су најбољи ђаци и они који имају одређених тешкоћа у учењу и развоју. Заједно са родитељима ученика и другим институцијама које имају утицаја на школу, педагог ради на превенцији болести зависности и психичких поремећаја.

У условима нове реформисане школе улога психо-педагошке службе постаје још значајнија. Она постаје центар нових знања, метода и облика рада који се усмеравају према свим учесницима васпитно-образовног рада који су спремни да их приме и примене у свом раду. Тренутно, један од највећих задатака ове
службе је да Техничку школу уведе у реформу школства и приближи је савременим токовима. Ми смо на почетку тог пута, али смо упорни и истрајни да тај посао што пре успешно доведемо до краја.