ДУХ МЛАДОСТИ У ЧАЧКУ

Средња школа „Драгачево“ Гуча представила је свој рад у области дуалног образовања и предузетништва учешћем у каравану „Дух младости“, који је одржан у  Чачку, 10. новембра 2017. године.

Циљ пројекта „Дух младости“ је промоција дуалног образовања, предузетништва, функционалног знања, спорта у настави и начина реализације иновираних програма. Пројекат је под покровитељством Министартства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Са нама, на Тргу у Чачку, као велика подршка, били су представници компанија са којима сарађујемо и уз чију подршку и помоћ смо успели да први у Моравичком округу добијемо одељење које се школује по дуалном моделу, то су компаније: ХИ „Милан Благојевић“- Наменска Лучани, Maxima Лучани, MB Fapromal Лучани, Индустријски комбинат Ливница Гуча.

Штанд наше школе привукао је велики број посетилаца. На штанду су хемијско-технолошки техничари изводили занимљиве експерименте из хемије, а чланови ученичких компанија Hand-Eko, Lucy и Illusion, представљали своје производе и делили савете за коришћење истих.

Бравари-заваривачи су премијерно приказали узорке својих производа: еко- лампу, ручни рад и казанчић за печење ракије.

И док су ученици вредно радили на штанду, директор школе и наставници су били на панел дискусији, са др Габријелом Грујић, помоћницом министра за стратешко планирање, госпођом Весном Стамболић, председницом општине Лучани и представницима фирми које подржавају нашу школу.

Истог дана, Средња школа „Драгачево“ добила је термин на ТВ Галаксији, који смо искористили како бисмо промовисали свој рад и приказали изетну сарадњу школе, општине Лучани и фирми које послују на територији наше општине. У емисији су учествовали: Весна Стамболић, предсеница општине Лучани, Мирослав Богићевић, представник ХИ „Милан Благојевић“ - Наменска Лучани и Драган Тановић, директор Средње школе „Драгачево“ Гуча.

Фотографије погледајте овде.