Европски дан језика у СШ „Драгачево“

Европски дан језика слави вишејезичност, вишекултуралност, интеркултуралност, толеранцију, отвореност, радозналост и целоживотно учење.

Обележавањем овог дана се промовише језичка разноликост као начин за постизање вишег степена међукултуролошког разумевања и важна компонента богатог културолошког наслеђа нашег континента.

Ове године, Друштво за стране језике и књижевност Србије и  Друштво школских библиотекара Србије, заједнички, већ четврти пут, обележава овај дан. Различите активности, пројекти и успешни ученички радови доприносе размени искустава, умрежавању наставника, библиотекара и  ученика, као и прослави хуманистичких вредности које сви заједно заступамо. Ученици се упознају са европском породицом језика чији је саставни део и наш језик.

Једна од главних порука Европског дана језика јесте да је знање језика право и потреба свих људи, а најважнији циљ је подизање свести  о значају учења страних језика. Тим поводом, ученици, библиотекари (Мирјана Керн, Драгана Гавриловић и Јована Радоњић) и наставници страних језика наше школе (Наташа Урошевић, Милица Марјановић и Иља Лимић) су се придружили  заједничком обележавању овог дана. Од 26. до 30. септембра, ученици су учествовали у многобројним активностима које су заједно са својим наставницима осмислили.

Европски дан језика 2022.