ДАН ЗАЉУБЉЕНИХ У ЛУЧАНИМА

Дан Светог Валентина, познатији као Дан заљубљених, празник је који се прославља 14. фебруара. Неки га славе, а неки окрећу главу уз повике да љубав треба славити свакодневно. И сви су у праву. Љубав као сврху живота треба славити непрекидно. Сви се слажемо да је мерило лепоте и смисла живота количина љубави којом је он испуњен. Сетимо се да је љубав и највећа покретачка сила, јер су највећа дела, али и недела, настала из љубави или због ње.

На тренутак застаните или покушајте да се сетите својих првих љубави, свега што вас је радовало или болело. Сигурно ће ту бити неких драгих особа којима сте слали поруке или писали тајна писма, неких имена која су вам грејала срца.

Писмо које је музичар Џони Кеш написао својој жени Џун за њен 65. рођендан проглашено је за најлепше писмо свих времена.

Најпознатија легенда о настанку овог празника потиче из Рима. Цар Клаудије издао је наредбу  према којој војници нису смели да се жене да би били спремнији да се боре у рату и да не би остајали код куће са својим породицама. Свештеници су поштовали цареву одлуку, сви осим једног – Валентина. Он је потајно венчавао младе парове све док га нису открили и заточили. Погубљен је 14. фебруара.

Српска православна црква овог дана прославља Светог Трифуна, заштитника винове лозе, виноградарства и вина.

И Свети Трифун и Свети Валентин су проповедали хришћанство и умрли мученичком смрћу у име Спаситеља.

У програму су учествовали:

- чланови драмске секције: Душан Капларевић, Вукашин Милосављевић, Никола Аврамовић, Ђорђе Нешовановић, Тина Бојовић, Ивана Мијаиловић, Александар Мићић, Снежана Ђурђић, Јована Мајсторовић, Александра Герзић, Тања Продановић, Тања Сретеновић, Јована Караџић.
- чланови школског хора

Техничка подршка: Биљана Богићевић, професор информатике, Марија Стамболић, професор ликовне нултуре.
Припрема и реализација програма: Наташа Урошевић и Иља Лимић-професори енглеског језика , Ангелина Јовашевић, помоћник директора.

ДАН ЗАЉУБЉЕНИХ У ЛУЧАНИМА