НАЦИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ „ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ“

У Београду је, од 21. до 22. фебруара 2017. године, одржано Национално такмичење „Пословни изазов“. Циљ такмичења  је да  ученицима пружи увид у савремени начин пословања и мотивише их да размишљају проактивно, при чему је могуће да своје идеје  спроведу у дело. На такмичењу је учествовало 60 ученика из 43 школе, који су се пласирали након победа на регионалним такмичењима, одржаним у новембру и децембру 2016. године.

Нашу школу је, веома успешно, представљао Лука Ружић, ученик  одељења III1е.

Првог дана такмичења ученицима је дат „изазов“ да осмисле платформу, која се заснива на моделу „економије дељења“, односно да искористе технологију како би се креирала веза између онога што је људима потребно и онога што други имају. Другог дана такмичења ученици су своје бизнис планове и презентације представили публици и стручном жирију, који је изабрао најбоље. Ученици су имали прилику да посете компанију КПМГ, док су њихови наставници - ментори посетили Научно-технолошки парк Београд.

Оваква такмичења доказ су да наша школа развија предузетнички дух код ученика. Успеси које наши ученици постижу најбоља су потврада заједничког труда и залагања ученика и професора школе.