КРОЗ ЗНАЊЕ И ИГРУ ДО БУДУЋЕГ ЗАНИМАЊА!

ОСМАЦИМА, УЧЕНИЦИМА ОШ ,,МИЛАН БЛАГОЈЕВИЋ”,  ПРЕДСТАВЉЕНИ
 ОБРАЗОВНИ ПРОФИЛИ У НАШОЈ ШКОЛИ

Понедељак, 23. мај и среда, 25. мај, били су дани дружења са ученицима ОШ ,,Милан Благојевић” из Лучана, када смо у школи у Лучанима, представили образовне профиле планиране за школску 2016/17. годину.

Ученици заједно са својим наставницима, су се потрудили да на посебан, другачији, интересантан начин, презентују све оно што Средња школа ,,Драгачево” може да пружи будућим средњошколцима, ако се определе за нашу школу.

Активности су започeле едукативним, забавним радионицама, које су за њих припремили ученици економске струке, уз помоћ професора Иване Плавшић, како би им приближили основне појмове везане за профил економског техничара, планиран у 2016/17. школској години.

Обилазак је настављен у кабинету историје, где је професор Мирјана Керн, заједно са својим ученицима, реализовала Јавни час, посвећен  обележавању сто година од искрцавања српске војске на Крф – Крфска операција. Са пажњом су сви слушали причу о ,,српској голготи”, искрцавању на острво Крф и Видо, као и стихове ,,Плаве гробнице”.

У кабинету информатике, ученици су имали прилику да кроз Квиз знања, припремљен у виду скривалице, на рачунарима одиграју и провере своје знање из српског језика и књижевности. Скривалицу је припремила професор српског језика и књижевности Тања Вуковић и ученица четврте године Катарина Сретеновић, а у реализацији им је помогла професор информатике, Ружица Полуга.

На крају обиласка, осмаци су се дружили са ученицима хемијске струке, где су у хемијској лабораторији имали прилику да изводе занимљиве огледе. У почетку врло опрезно, бојажљиво, мало њих се одважило да сами пробају да изведу оглед, за њих је то било нешто потпуно ново и непознато. Како је време одмицало, интересовање је расло, па су на крају многи пожелели да дођу још који пут и пробају оно, што им време тога дана није дозволило!

На крају дружења било је много питања, на која смо са задовољством одговарали и надамо се, пружили довољно разлога да многи садашњи осмаци, од септембра буду ученици наше школе!

У реализацији Отворених врата учествовали су ученици економске и хемијске струке, а активности су припремили професори: Мирјана Керн-професор историје, Ивана Плавшић –професор економске групе предмета, Тања Вуковић – професор српског језика и књижевности, као и професори хемијско-технолошке групе: Марија Водаковић, Роса Маркићевић, Бранка Василић, Станка Теодоровић, Ангелина Јовашевић. Реализацију помогли професори: Весна Пуача, Биљана Богићевић, Ружица Полуга, Душица Пајовић.

Захваљујемо се на разумевању и сарадњи колективу ОШ ,,Милан Благојевић” из Лучана.

КРОЗ ЗНАЊЕ И ИГРУ ДО БУДУЋЕГ ЗАНИМАЊА!